Roster – String Orchestra

2021-22

Violin I
  1. Lillian Brooks-Kanost, Manhattan
  2. Jenny Kim, Overland Park-Blue Valley West
  3. Oliver Christians, Wichita-East
  4. Vishnu Kumar, Overland Park-Blue Valley Northwest
  5. Braden Bartalos, Overland Park-Blue Valley Northwest
  6. Michelle Ge, Olathe-East
  7. Andrea Allen, Olathe-North
  8. Diego Coy Dick, Newton
  9. Madison Hsu, Manhattan
  10. Amanda Zhu, Overland Park-Blue Valley West
  11. Hannah Kim, Overland Park-Blue Valley North
  12. Junze Xia, Overland Park-Blue Valley North
  13. Joshua Shin, Overland Park-Blue Valley North
  14. Benjamin Ding, Overland Park-Blue Valley North
  15. Eva Pickering, Manhattan
  16. Jonathan Staten, Overland Park-Blue Valley Southwest
Violin II
  1. Emily Schutzel, Gardner-Edgerton
  2. Humphrey Luo, Overland Park-Blue Valley West
  3. Ella Lim, Overland Park-Blue Valley
  4. Allison Kovach, Maize-South
  5. Gayoung (Annie) Kim, Overland Park-Blue Valley North
  6. Nelson Loosli, Dodge City
  7. Katherine Lenz, Winfield
  8. Jarvin Gomez, Manhattan
  9. Sarah Anderson, Shawnee-Mill Valley
  10. Arianna Snell, Manhattan
  11. Marlena Zuo, Lawrence-Free State
  12. Aidan Yung, Overland Park-Blue Valley
  13. Elaine Ching, Olathe-East
  14. Arwen O’Brien, Lawrence-Free State
  15. Megan Wang, Overland Park-Blue Valley Northwest
  16. Ben Seitz, Olathe-Northwest
Viola
  1. Aiden Swartz, Overland Park-Blue Valley West
  2. Jamasa White, Wichita-Heights
  3. Joselyn Hernandez, Shawnee Mission-South
  4. Kevin Fan, Overland Park-Blue Valley North
  5. Armando Duran, Salina-Central
  6. Sabina Gambill, Shawnee Mission-West
  7. Mallory Eastman, Tecumseh-Shawnee Heights
  8. Niki Singh, Overland Park-Blue Valley North
  9. Ava Bahr, Manhattan
  10. Rachel Wei, Manhattan
  11. Micah Wenger, Hutchinson
  12. Jillian Campa, Goddard-Eisenhower
  13. Alex Wright, Shawnee-Shawnee Mission Northwest
  14. Chineme Eze, Olathe-East
Cello
  1. Jake Chun, Lawrence-Free State
  2. Aiden Cobos, Overland Park-Blue Valley
  3. Bo Lu, Wichita-East
  4. Amarie Williams, Bel Aire-Northeast Magnet
  5. Emily Yan, Olathe-West
  6. Adele Van Lieshout, Overland Park-Blue Valley North
  7. Sejin Hahn, Overland Park-Blue Valley North
  8. Ethan Wesley, Wichita-East
  9. Kenny Phan, Wichita-Southeast
  10. Alexander Cross, Overland Park-Blue Valley Northwest
  11. Dylan Sutherland, Shawnee Mission-East
  12. Charles Peck, Overland Park-Blue Valley North
Bass
  1. Lily Harrison, Tecumseh-Shawnee Heights
  2. Nithish Aravinthan, Wichita-East
  3. Makenna Metheny, Garden City
  4. Elijah Ditto, Lawrence-Free State
  5. Clark Blair, Shawnee Mission-South
  6. Kyle Obermeyer, Emporia