All-State 1234A Band Roster


2021-22

Piccolo
  1. Reese Byers, Garden Plain
  2. Alt. – Tristyn Lilly, McLouth
Flute
  1. Lilly Shropshire, Rose Hill
  2. Elizabeth Schaefer, Rossville
  3. Courtney Dunagan, Douglass
  4. Nathan Lynn, Ashland
  5. Grace Lee, Halstead
  6. Camri Coker, Buhler
  7. Rebekah Mitchell, Buhler
  8. Elizabeth Buchman, Madison
  9. Hyemin Choe, Wichita-Collegiate
  10. Anoushka Raju, Andover-Central
  11. Tegan Stratton, Clay Center Community
  12. Maya Isbel, Rose Hill
  13. Alt. 1 – Marilyn Reese, Shawnee-Maranatha Christian Academy
  14. Alt. 2 – Abigail Kuntz, Ottawa
Oboe
  1. Caitlin Pearl, St. Marys
  2. Mayzie Mangos, Basehor-Linwood
  3. Alt. – Kirsten Smart, Andover-Central
Bassoon
  1. McKenna Minneman, Marysville
  2. Ethan Finney, Andover-Central
B-flat Clarinet
  1. Amanda Cline, Tonganoxie (co-1st chair)
  2. Jocelyn Goodwin, Neodesha (co-1st chair)
  3. Savannah Weidler, Andover-Central
  4. BreAnn Miesner, Riley County
  5. Madeline Natvig, Augusta
  6. Sara Stucky, Elbing-Berean Academy
  7. Jordan Cardwell, Independence
  8. Ben Monday, Gypsum-Southeast of Saline
  9. Eleanor Barnard, Eudora
  10. Emily Duran, Buhler
  11. Rebekah Farrow, Tonganoxie
  12. Madeline Murnahan, Holton-Jackson Heights
  13. Jaylee Giles, Buhler
  14. Gracie Schadegg, St. George-Rock Creek
  15. Anna Mailand, Paola
  16. Adelle Norris, Andover-Central
  17. Aiden Anderson, Buhler
  18. Allie Kavalauskas, Wichita-Collegiate
  19. Kate Holsinger, Columbus
  20. Adrianna Brady, Lenexa-St. James Academy
  21. Ella Stephens, Towanda-Circle
  22. Madison Menold, Sabetha
  23. Rachel Harmon, Buhler
  24. Chandler Tripp, Towanda-Circle
  25. Cody Davidson, Anthony-Harper-Chaparral
  26. Alt. 1 – Sierra Breedlove, Baldwin City
  27. Alt. 2 – Rebecca Rose, Olathe-Heritage Christian Academy
  28. Alt. 3 – Jayden Brooks, Beloit
  29. Alt. 4 – Madeline May, Wamego
Bass Clarinet
  1. Makenna Hertz, Washington County
  2. Ean Haynes, Rossville
  3. Kami Modlin, Garnett-Anderson County
  4. Abbigail Rakes, Clearwater
  5. Alt. 1 – Heather Sonsteng, Lebo
  6. Alt. 2 – Joyita Dev, Wichita-Collegiate
Contra Clarinet
  1. Carter Meerpohl, Holton
  2. Alt. – Kyndel Dixon, Colby
Alto Saxophone
  1. Louie Hurtado, Galena
  2. Tayana Nord, Elbing-Berean Academy
  3. Ava Waln, Buhler
  4. Micah Smoots, McLouth
  5. Alt. 1 – Mason Thompson, Beloit
Tenor Saxophone
  1. Jesse Taylor, Iola
  2. Rachel Widler, Elbing-Berean Academy
  3. Alt. – Cooper Carlson, Burlington
Baritone Saxophone
  1. Sara Schieferecke, Eudora
  2. Alt. – Dashiell Brown, Quinter
Trumpet
  1. Kellon Johnsen, Lindsborg-Smoky Valley
  2. Jacob Norris, Andover-Central
  3. Sumner Ping, McLouth
  4. Eli Biggs, Buhler
  5. Copper Collins, Pretty Prairie
  6. Aden Fayziev, Wichita-Collegiate
  7. Mason Wingate, Wichita-Trinity Academy
  8. Mona Bagai, Wichita-Collegiate
  9. Alyssa Mikkelson, Salina-Sacred Heart
  10. Ezra Gharst, Paola
  11. Adriel Delacruz, Independence
  12. Ryan McClure, Riley County
  13. Cameron Sadler, Beloit
  14. Dereck Bachert, Tonganoxie
  15. Lily Moss, Wamego
  16. Alt. 1 – Judah Nowlan, Buhler
  17. Alt. 2 – Aiden Van Middlesworth, Tonganoxie
  18. Alt. 3 – Andrew Harmon, Buhler
Horn
  1. Grace Schulze, Lebo
  2. Josie Shepard, Ellis
  3. Amelia Koehn, Leoti-Wichita County
  4. Joshua Welicky, Bonner Springs
  5. Breisen Keller, Uniontown
  6. Abby Speer, Kismet-Southwestern Heights
  7. Grace Forsberg, McLouth
  8. Abigail Paulsen, McPherson
  9. Alt. 1 – Braxton Huddleston, Arkansas City
  10. Alt. 2 – Megan Brockhoff, Sabetha
  11. Alt. 3 – Quinncy Morris, Ottawa
Trombone
  1. Eli Nord, Elbing-Berean Academy
  2. Noah Gray, Wamego
  3. Wesley Wurm, McPherson
  4. Alex Young, Peabody-Burns
  5. Matthew Grimm, Kansas City-Piper
  6. Ty Kraemer, McPherson
  7. Miles Anderson, Olathe-Heritage Christian Academy
  8. Sean Mathis, Cheney
  9. Kamryn Sidener, Beloit
  10. Vijay Muthukumar, Wichita-Independent
  11. Alt. 2 – Emiri White, Eudora
Euphonium
  1. Brandon Cheever, St. George-Rock Creek
  2. Alexander Bennett, McLouth
  3. Alyssa Boden, Goessel
  4. Zack Mead, Garnett-Anderson County
  5. Alt. 1 – Faizal Valiandi, Wichita-Collegiate
  6. Alt. 2 – Madisen Fabrizius, Colby
Tuba
  1. Eliana Isenburg, Eudora
  2. Margaret Benson, Wamego
  3. Madison Boozer, Andover-Central
  4. Barrett Orchard, Lindsborg-Smoky Valley
  5. Lucas Beasley, Moundridge
  6. Eli Boden, Goessel
  7. Alt. 1 – Derrick Ferris-Workman, Chapman
  8. Alt. 2 – Tyson Laughlin, Olathe-Heritage Christian Academy
String Bass
  1. Kail Stockham, McPherson
Timpani
  1. Brandon Zhang, Wichita-Collegiate
  2. Alt. – Garett Knight, Independence
Mallets
  1. August Siefkes, Great Bend
  2. Zane Noyes, Basehor-Linwood
  3. Alt. – Paul Mines, Wichita-Collegiate
Keyboard
  1. Aiden Levendofsky, St. George-Rock Creek
Percussion
  1. Jacob Mann, Louisburg
  2. Ryder Walsh, Wichita-Collegiate
  3. Coraline Edge, Andover-Central
  4. Dylan Price, Garnett-Anderson County
  5. Scott Gillin, Topeka-Hayden
  6. Alt. 1 – Evan Gray, Ulysses
  7. Alt. 2 – Paul Mines, Wichita-Collegiate