12A Honor Band Roster

2021-22

Flute
  1. Kristen Mahin, Lincoln
  2. Lanae Welty, Sterling
  3. Jessie Payne, Erie
  4. Kendel Ellis, Elkhart
  5. Arielle Jacobs, Mankato-Rock Hills
  6. Olivia Lacey, Melvern-Marais Des Cygnes Valley
  7. Holly Reimer, Meade
  8. Kendra Alexander, Logan
  9. Katelin Ritchie, Wilson
  10. Evelyn Stephens, Melvern-Marais Des Cygnes Valley
  11. Alt. – Raena Temaat, Minneola
Bassoon
  1. Simeon Wassom, Marysville
B-flat Clarinet
  1. Sierra Breedlove, Baldwin City
  2. Rebecca Rose, Olathe-Heritage Christian Academy
  3. Lilie Johnson, Richmond-Central Heights
  4. Claire Miller, Pretty Prairie
  5. Evelyn Evans, Canton-Galva
  6. Jayden Brooks, Beloit
  7. Shelbie Ford, Lincoln
  8. Riley Richter, Sterling
  9. Allison Cole, Osborne
  10. MaKayla Sant, Sterling
  11. Karissa Wilson, Sterling
  12. Madeline May, Wamego
  13. Braydon Teegarden, Pretty Prairie
  14. Paige Lankas, Atwood-Rawlins County
  15. Zoey Shivers, Tribune-Greeley County
  16. Leslie Dodd, Washington County
Bass Clarinet
  1. Heather Sonsteng, Lebo
  2. Maddy Blythe, Peabody-Burns
  3. Alt. – Gracie Munk, Rozel-Pawnee Heights
Alto Saxophone
  1. Makayla Herrs, Washington County
  2. Preston Agee, Sedgwick
  3. Keaton Miller, Hutchinson-Central Christian
  4. Sadie Nisly, Pretty Prairie
  5. Alt. 1 – Madison Cormode, Melvern-Marais Des Cygnes Valley
  6. Alt. 2 – Zoe Harding, Sterling
Tenor Saxophone
  1. Hannah Simmelink, Mankato-Rock Hills
  2. Cara Schultz, Pretty Prairie
  3. Gavin Barnett, Canton-Galva
  4. Alt. 1 – Rylee McCurry, Richmond-Central Heights
  5. Alt. 2 – Lexi Davis, Peabody-Burns
Baritone Saxophone
  1. Davin Coil, Mankato-Rock Hills
  2. Alt. – Megan Roelfs, Sterling
Trumpet
  1. Megan Matulka, Pratt-Skyline
  2. Madison Snyder, Hoxie
  3. Garrett Smith, Lebo
  4. Phebe Lyne, Lincoln
  5. Albert Koethler, Sublette
  6. Judah Kuhn, Sterling
  7. Peyton Moore, Wakeeney-Trego Community
  8. Angelina Fistler, Peabody-Burns
  9. Briseida Ibarra, Rozel-Pawnee Heights
  10. Alt. 1 – Ashlee Flora, Pratt-Skyline
  11. Alt. 2 – Michael Smith, Tribune-Greeley County
Horn
  1. Coleen Mahieu, Minneola
  2. Micah Svaty, Sterling
  3. Elyssa Rucker, Hoxie
  4. Lindsey Beltz, Sterling
  5. Levi Knoll, Osborne
  6. Gabrial McMechan, Richmond-Central Heights
  7. Stanton Custer, Minneola
  8. Dorian Culwell, Atwood-Rawlins County
Trombone
  1. Dakota Compaan, Rolla
  2. Brooklyn Stauffer, Kensington-Thunder Ridge
  3. Cedric Wilson, Sterling
  4. Natalie Street, Canton-Galva
  5. Yadira Lozano, Sublette
  6. Russell Reed, Richmond-Central Heights
  7. Murdoc Cochran, Sedgwick
Euphonium
  1. Jacob Schultz, Sylvan-Lucas Unified
  2. Angela Davis, Oberlin-Decatur Community
  3. Jazzlynne Dizmang, Minneola
  4. Alt. – Archer Page, McPherson-Elyria Christian
Tuba
  1. Angel Harder, Minneola
  2. Samantha Hughes, Waverly
  3. Caleb Howard, Meade
  4. Kaleb Sullivan, Hutchinson-Central Christian
  5. Alt. 1 – Brett McLeland, Pretty Prairie
  6. Alt. 2 – Kylie Inlow, Sedgwick
Percussion
Listed in alphabetical order
  1. Hannah Agee, Sedgwick
  2. Beau Berry, Pretty Prairie
  3. Alan Eckhardt, Shawnee-Maranatha Christian Academy
  4. Jacob Hall, Sublette
  5. Qwinton Morris, Osborne
  6. Mackenzie Schotte, Marysville
  7. Camden Smith, Sterling
  8. Timothy Ulrich, Pretty Prairie
  9. Alt. – Malaina Giacoletto, Bennington