Roster

2017-18 KMEA All-State Middle Level Choir

Soprano

Listed in alphabetical order

  • Claire Anderson, Overland Park-Blue Valley North HS
  • Ally Andrade, Overland Park-Westridge MS
  • Megan Bell, Lakin MS
  • Madeline Bollinger, Overland Park-Shawnee Mission West HS
  • Elise Bowles, Olathe South HS
  • Sydney Boyd, Overland Park-Shawnee Mission West HS
  • Karah Braxdale, Overland Park-Westridge MS
  • Sonia Brekken, Olathe Northwest HS
  • Daphne Brown, Junction City MS
  • Kalista Brown, Olathe-Mission Trail MS
  • Lezette Cantaros, Garden City-Horace Good MS
  • Addison Conrad, Olathe-Prairie Trail MS
  • Addison Dalton, Olathe-Frontier Trail MS
  • Summer Darpinian, Olathe East HS
  • Ella Falkner, Gardner-Trail Ridge MS
  • Sunae Fisher, Kansas City-Sumner Academy of Arts and Science
  • Ava George, Lawrence-South MS
  • Nicole Gomes, Basehor-Linwood MS
  • Emma Gotfedson, Olathe East HS
  • Madyson Groves, Haven HS
  • Elizabeth Habiger, Overland Park-Westridge MS
  • Alana Hansen, Gardner Edgerton HS
  • Jenna Hekman, Olathe-Heritage Christian Academy
  • Sumner Herold, Overland Park-Blue Valley Northwest HS
  • Kirsten Horne, Goessel HS
  • Kate Johnson, Olathe Northwest HS
  • Annie Kuzma, Gardner Edgerton HS
  • Kaitlyn Lingle, Shawnee-Maranatha Christian Academy
  • Bailey Pickard, Olathe Northwest HS
  • Natalie Policky, Overland Park-Harmony MS
  • Emma Price, Olathe-Prairie Trail MS
  • Shailyn Ross, Olathe North HS
  • Emily Roswald, Overland Park-Blue Valley Northwest HS
  • Madelyn Seiler, Hays-Thomas More Prep-Marian JH
  • Sierrah Sheafer, Olathe South HS
  • Loren Spellman, Olathe South HS
  • Alli St. John, Olathe North HS
  • Willa Walberg, Olathe East HS
  • Samantha Wallenburg, Overland Park-Westridge MS
  • Kailie Zeeff, Olathe-Santa Fe Trail MS
  • Alt. – Ella Bentley, Olathe-Frontier Trail MS
  • Alt. – Michaela Graham, Overland Park-Shawnee Mission West HS

Alto

Listed in alphabetical order

  • Keighlee Armstrong, Beloit Jr/Sr HS
  • Alexandria Arnold, Shawnee Mission North HS
  • Maycee Beasley, Gardner Edgerton HS
  • Sierra Bell, Osawatomie HS
  • Lauren Bender, Elbing-Berean Academy
  • Lillian Bowen, Shawnee Mission Northwest HS
  • Sierra Boyd, Overland Park-Westridge MS
  • Cara Castaldi, Olathe East HS
  • Kennedy Clark, Olathe-Pioneer Trail MS
  • Makenzie Clark, Salina Central HS
  • Claire Deardorff, Overland Park-Westridge MS
  • Sarah Dunkle, Tonganoxie HS
  • Elizabeth Eisele, Olathe-Pioneer Trail MS
  • Noelle Enna, Shawnee-Maranatha Christian Academy
  • Rebekah Fitsum, Shawnee-Maranatha Christian Academy
  • Tenley Frederick, Olathe-Pioneer Trail MS
  • Campbell Gaskill, Lindsborg-Smoky Valley MS
  • Riley Horspool, Olathe-Indian Trail MS
  • Katie Johnson, Overland Park-Westridge MS
  • Chloe Kiper, Basehor-Linwood MS
  • Kyhla Kisner-Rios, Kismet-Southwestern Heights JH
  • Camille Korte, Olathe North HS
  • Shelby Lingafelter, Haviland GS
  • Taylor Long, Olathe North HS
  • Isabelle Loucks, Halstead Schools
  • Heather McClung, Olathe North HS
  • Phoebe Mock, Olathe-California Trail MS
  • Brooklyn Nisly, Hutchinson Central Christian
  • Alexis Poje, Shawnee Mission North HS
  • Jobi Roemer, Healy School
  • Natalie Schweitzer, Sterling HS
  • Hannah Sorrels, Olathe-Oregon Trail MS
  • Emma Thompson, Haviland GS
  • Kayla Tottress, Kansas City-Sumner Academy of Arts and Science
  • Keely Tubbs, Lindsborg-Smoky Valley MS
  • Trinity Umaña, Olathe North HS
  • Ella Weigel, Overland Park-Harmony MS
  • Lily Yoss, Gardner Edgerton HS
  • Izabelle Youngers, Kingman MS
  • Sonya Zamora, Basehor-Linwood HS
  • Alt. – Katrina Calvert, Buhler HS
  • Alt. – Abby Strella, Olathe-Chisholm Trail MS

Tenor

Listed in alphabetical order

  • Andrew Alka, Prairie Village-Indian Hills MS
  • Austin Allen, Olathe-Indian Trail MS
  • Kolby Blackburn, Holcomb MS
  • Joel Bollinger, Overland Park-Westridge MS
  • J.P. Cardenas, Olathe-Prairie Trail MS
  • Noah Conover, Olathe-Prairie Trail MS
  • Tyler Coursen, Eskridge-Mission Valley Jr/Sr HS
  • Colton Coy, Basehor-Linwood HS
  • Jackson Deardorff, Overland Park-Westridge MS
  • Joey Discavage, Lansing MS
  • Will Edeal, Overland Park-Westridge MS
  • Alexendria Flores, Liberal-Eisenhower MS
  • Braeden Forester, Olathe-Pioneer Trail MS
  • Brayden Grosz, Olathe-California Trail MS
  • Tim Hampton, Olathe North HS
  • Kyle Hartman, Lakin MS
  • Matthew Lillich, Abilene MS
  • Silas Lohr, Overland Park-Shawnee Mission West HS
  • Jacob Lucas, Lindsborg-Smoky Valley HS
  • William Mehnert, Shawnee-Trailridge MS
  • Vadim Minyakov, Olathe-California Trail MS
  • Corbin Montenegro, St. George-Rock Creek Jr/Sr HS
  • Dante Nichols, Overland Park-Westridge MS
  • Judah Olson, Baldwin City-Baldwin JH
  • Simon Parr, Olathe-Heritage Christian Academy
  • Tristan Reed, Hillsboro HS
  • JT Rehder, Overland Park-Westridge MS
  • Brian Reimer, Meade Elem./JH School
  • Jaden Riddle, Atchison MS
  • Jacob Schrag, Goessel JH
  • Viggo Shafer, Andover Central MS
  • Branden Stanfield, Kismet-Southwestern Heights JH
  • Carter Stelting, Olathe-Frontier Trail MS
  • Fritz Sullivan, Prairie Village-Indian Hills MS
  • Nick Tait, Olathe-Chisholm Trail MS
  • Jackson Terhaar, St. George-Rock Creek Jr/Sr HS
  • Chase Wassom, Olathe-Prairie Trail MS
  • Kyle Werth, Hutchinson MS 8
  • Kale Widman, Overland Park-Aubry Bend MS
  • Cole Williamson, Olathe Northwest HS
  • Alt. – Graham Brown, Olathe-Heritage Christian Academy
  • Alt. – Danielle Edwards, Lansing HS

Bass

Listed in alphabetical order

  • Hunter Blackwood, Concordia Jr/Sr HS
  • Isaac Bombardier, Concordia Jr/Sr HS
  • Grant Boyer, Olathe East HS
  • Caleb Brownlee, Sterling HS
  • Paul Cameron, Olathe East HS
  • Tristan Chavez, Lawrence HS
  • Justin Cooley, Olathe East HS
  • Grant Crawford, Olathe-California Trail MS
  • James Day, Olathe East HS
  • Sam DeLong, Topeka Collegiate School
  • Josh Duran, Buhler HS
  • Jack Duvall, Tonganoxie HS
  • Camron Fisher, Olathe East HS
  • Declan Franey, Overland Park-Blue Valley Northwest HS
  • Andrew Funk, Olathe-Prairie Trail MS
  • Pierce Hamma, McPherson MS
  • Will Hancock, Overland Park-Blue Valley North HS
  • Levi Hannigan, Tonganoxie HS
  • Liam Hayes, Andover Central HS
  • Caleb Howard, Meade Elem./JH School
  • Major Lackey, Overland Park-Shawnee Mission South HS
  • Adam Laird, Gardner Edgerton HS
  • Carson Linnens, Hillsboro HS
  • Kian Lopez, Hugoton HS
  • Pedro Lopez, Dodge City HS
  • Sam Lopez, Lawrence-South MS
  • Eric Martin, Olathe Northwest HS
  • Grant Misse, Gardner Edgerton HS
  • Adan Molinar, Cimarron HS
  • Damian Ortiz, Garden City-Horace Good MS
  • Thomas Ramsey, Chanute-Royster MS
  • Colby Reams, Frontenac HS
  • Adam Royer, Overland Park-Shawnee Mission West HS
  • Bryson Sanders, Olathe-Chisholm Trail MS
  • Brendan Shanks, Minneapolis Jr/Sr HS
  • Kaden Sorenson, Overland Park-Harmony MS
  • Parker Thurlow, Baldwin City-Baldwin JH
  • Jackie Tian, Olathe East HS
  • Zachary Wallenburg, Overland Park-Shawnee Mission West HS
  • Jacob Wray, Olathe-Heritage Christian Academy
  • Alt. – Garrett Brax, Overland Park-Blue Valley North HS
  • Alt. – Ryan Lucas, Garden City-Kenneth Henderson MS